Aktualności

Spektakl profilaktyczny

30.10.2018

scr

W dniu 29.10.2018 r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "ABC Mocarza" we współpracy ze Stowarzyszeniem Równowaga i dofinansowanym ze środków ROPS w Rzeszowie. Za udział dziękujemy uczniom klas pierwszych.

Czytaj dalej »

Grupa wsparcia dla rodziców

24.02.2017

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Stalowej Woli zaprasza na grupę wsparcia z elementami psychoedukacji dla rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży zdradzających sygnały uzależnienia lub uzależnionych od gier, komputera i Internetu.

Celem zajęć jest wymiana informacji oraz doświadczeń, wzajemne dawanie sobie wsparcia i nauka umiejętności potrzebnych w relacji z własnym dzieckiem.
Zajęcia obejmują cykl 10 spotkań.
Rozpoczęcie zajęć 28.02.2017r. godz. 17:00, czas trwania: 2 godziny. Zajęcia będą prowadzone w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stalowej Woli.
Grupa prowadzona jest przez psychologa i pedagoga .

Bliższych informacji udziela sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej tel. 15-842 18 31, 883 723 640; ul. Hutnicza 12 Stalowa Wola.

Doceniając wagę problemu, zapraszamy zainteresowanych Państwa do wzięcia udziału w w/w zajęciach.

Dyrektor szkoły - Mariusz Potasz
Psycholog szkolny - Iwona Sodomir

Czytaj dalej »

Re:akcja w depresji

09.02.2017

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztacie psychoedukacyjnym pt. Czy mam tzw. "doła" czy to już depresja?, który odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Re:akcja w depresji.
Termin warsztatu:07.03.2017r. o godz. 13.30.

Więcej informacji udziela p. psycholog Iwona Sodomir

Czytaj dalej »

Akcja PSIA PRZYSTAŃ

30.09.2016

W dniach 4-7.10.2016 r. odbędzie się zbiórka potrzebnych rzeczy dla schroniska PSIA PRZYSTAŃ w Stalowej Woli.Każdy kto chciałby pomóc, może przynieść: koce, miski, karmę, ręczniki, pościel, smycze i wszelki asortyment do gabinetu psychologicznego. Zachęcamy do włączenia się w akcję.
Wolontariat szkolny i ...psiaki

Czytaj dalej »

Warsztaty profilaktyczne

08.04.2015

W dniu 13.04.2015 r. ( poniedziałek) od godz. 8.00 do 12.35 w sali nr 49 uczniowie klasy 1b będą mieli warsztaty profilaktyczne na temat uzależnień z panem Andrzejem Sową.

Czytaj dalej »

Konkurs plastyczny pt. Decydując dziś kreuję przyszłość

16.03.2015

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" w związku z organizowaniem Dnia Osoby Bezdomnej w Stalowej Woli zaprasza uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym pt. "Decydując dziś kreuję przyszłość". Celem konkursu jest uwrażliwienie innych na potrzeby osób bezdomnych.
Prace należy złożyć w MOPS w Stalowej Woli do dnia 31.03.2015 r. i muszą być wykonane techniką KOLAŻU.
Więcej informacji u p. Jolanty Kawa i p. Iwony Sodomir.

Czytaj dalej »

Szlachetna Paczka trafiła do rodziny

17.12.2014

W piątek 12.12.2014 Nasza paczka została przekazana do magazynu Szlachetnej Paczki. W niedzielę wolontariusze przekazali 17 paczek rodzinie którą wybraliśmy. Poniżej umieszczamy relację wolontariusza o tym co działo się w rodzinie po otrzymaniu paczek.
"Pani Joanna, wyraźnie wzruszona była w stanie powiedzieć jedynie "Bardzo dziękujemy, bardzo...", po czym rozpłakała się. Wszyscy w rodzinie pomagali we wnoszeniu prezentów, a potem rozpakowywali paczki (pani Joanna koniecznie chciała ratować piękny papier prezentowy- ale bez szczególnego powodzenia). Krystian jako pierwszy odnalazł śmieciarę i...natychmiast wszystko inne przestało go interesować. Do końca spotkania był tak zajęty zabawką,że chyba nie zauważył, że wychodzimy:). Starsze dziewczynki, popiskiwały z zachwytu i wszystko pokazywały mamusi. Pan Adam przymierzył spodnie i buty ( "na pewno będą dobre, od razu widać, dziękuję bardzo"). Pani Joannie spodobał się fason butów ("Lasocki- o Boże, ale musiały być drogie"). Nie mogła uwierzyć w sprzęt agd ( wszystko, wszystko dostałam). Adrian ( chłopiec niezwykle skupiony i poważny) rozpakował multimetr ( "Chciałem taki mieć"), a Daria, wyraźnie oszołomiona, nie wiedziała czy ma najpierw przymierzać czapkę i komin czy też t-shirt:).
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Bardzo dziękujemy Darczyńcy",...nie możemy słowami opisać co czujemy...".
Za zebrane 5 tys. zł. kupiliśmy: żywność, środki czystości, ubrania, buty, czajnik elektryczny, zabawki, maszynka do mięsa, wc kompakt, maszyna do szycia, suszarka, karbownica do włosów, multimetr, książki i podręczniki, artykuły szkolne, plecak, buty, lekarstwa.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i do przyszłego roku, do następnej paczki!!!:)
Małgorzata Garbulińska, Iwona Sodomir

Czytaj dalej »

Podsumowanie akcji charytatywnej Szlachetna Paczka

09.12.2014

W dniu 5 grudnia 2014 r. odbyła się w Naszej Szkole akcja charytatywna Szlachetna Paczka, w czasie której zebrano kwotę 5082,91 zł. na rzecz wybranej przez Nas rodziny.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację Szlachetnej Paczki.
Dziękujemy wszystkim uczniom i klasom, które część mikołajkowych pieniędzy oddały na Szlachetną Paczkę.
Dziękujemy nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za aktywne włączenie się w Naszą akcję.
Małgorzata Garbulińska, Iwona Sodomir

Czytaj dalej »

Szlachetna Paczka w szkole

28.11.2014

W dniu 5.12.2014 r. /piątek/ w Naszej Szkole odbędzie się akcja pt. Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc rzeczowa dla wybranej przez Nas 8-osobowej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.
Zebrane środki finansowe przeznaczymy na zakup niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego, odzieży, obuwia, środków czystości i żywności /więcej informacji na plakatach rozwieszonych w szkole/.
Liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej w akcję Szlachetna Paczka oraz hojne wsparcie rodziny, której pomagamy.
Wolontariat szkolny

Czytaj dalej »

Program Szkoła dla rodziców

02.09.2014

Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w programie „Szkoła dla Rodziców”, którego celem jest wsparcie rodziców w rozwijaniu umiejętności wychowawczych. Uczestnicy nabędą wiedzę o metodach wychowawczych niezbędnych w relacji z dorastającym dzieckiem. Poznają m.in. jak: motywować, zachęcać do współpracy i samodzielności, dowartościowywać swoje dziecko, co stosować zamiast kar oraz będą mieć możliwość wymiany doświadczeń
z osobami, które borykają się z podobnymi trudnościami.
W programie udział może brać małżeństwo lub jedno z rodziców. Szkolenie realizowane będzie w formie warsztatów psychologicznych i metodami aktywnymi.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do dnia 17.09.2014r.

Więcej informacji udziela p. Iwona Sodomir – psycholog .
Kontakt: e-mail: isodomir@loken.pl; tel. 158426945

Czytaj dalej »